KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Chłód nie odpuszcza. Czeka nas nieciekawa środa i lepszy czwartek

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Nie tylko temperatury, ale i większe wahania ciśnienia przypominają, że to już końcowa faza lata i jesień już coraz bliżej. W połowie tygodnia czeka nas powtórka cyklu sprzed kilku dni - po przejściu niżu z opadami deszczu od zachodu wbije się klin wyżu i w czwartek rozpogodzi się. Tym razem na dłużej niż trzydzieści sześć godzin.

REKLAMA


Najbliższy wieczór i znaczna część środy jednak nadal pochmurna i będzie padało - zarówno w wycinku ciepłym, w którym będziemy najbliższej nocy, jak i na froncie chłodnym, który przechodzić będzie nad regionem w środę do wczesnego popołudnia. Temperatury wciąż bardziej wczesno-jesienne, aniżeli letnie.


Noc z wtorku na środę i spora część środy będą wybitnie niżowe. Będzie padać i spadnie widzialność. Źródło: Weatheronline.pl, GFS

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, który znad Czech przemieści się nad Słowację. Z zachodu napływać będzie ciepłe, ale bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu i mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność od złej do umiarkowanej, od 0,2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa i będzie stabilne.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Słowacji nad Rumunię i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, dopiero pod wieczór sięgnie nas klin wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, do południa okresami o natężeniu umiarkowanym. Rano, w opadach, możliwa mgła. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, skręcający wieczorem na zachodni-północno-zachodni. Widzialność rano zła, późnym popołudniem poprawiająca się aż do dobrej, od 0,5 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W czwartek będziemy pod wpływem wyżu. Poprawi się pogoda i biomet, ale temperatura wzrośnie tylko nieznacznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem klina wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zachodni-północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego klina wyżu znad Morza Norweskiego. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni-północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 25 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

1 komentarz

  • Ktoś tu kpi czy o pogodę pyta?

    W środę w ciągu dnia ..
    Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, do południa okresami o natężeniu umiarkowanym.
    W środę...Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów.

    Zgłoś nadużycie Ktoś tu kpi czy o pogodę pyta? wtorek, 26, sierpień 2014 22:59 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?