KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku nieco cieplej. Opady przelotne, a nawet burze, powrócą w weekend

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Po nieciekawym wtorku i równie nieciekawej środzie wreszcie przejaśniło się i rozpogodziło. Wciąż jednak napływa chłodne powietrze, w którym temperatura niezdolna jest przekroczyć, a miejscami nawet osiągnąć pułap 20 °C. Zmieni się to w najbliższych dniach, kiedy to temperatura maksymalna, nieznacznie bo nieznacznie, ale 20 °C przekroczy. Niestety - o ile piątek będzie słoneczny, to w weekend może przelotnie popadać.

REKLAMAW piątek napłynie nieco cieplejsze powietrze. Przy słonecznej pogodzie temperatura wzrośnie do 21 °C - 22 °C. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy z czwartku na piątek będziemy pod wpływem wyżu, który znad Węgier przemieści się nad Rumunię. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z północnego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, skręcający na wschodni. Widzialność od umiarkowanej do bardzo dobrej, od 8 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie w miarę stabilne.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie i pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu znad Rumunii. Po południu z zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, z upływem dnia wzrastające do umiarkowanego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby, wschodni, skręcający na południowy. Widzialność dobra, od 17 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, początkowo będzie stabilne, z upływem godzin jednak zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.


W sobotę zatoka niskiego ciśnienia przyniesie większą ilość chmur niż w piątek. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu, który przemieści się znad Rumunii nad Morze Czarne. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, jednak bez opadów. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia z linią zbieżności. Pozostaniemy jednak w ciepłym i napływającym z zachodu powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy-południowo-zachodni, pod wieczór skręcający na północny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące w niekorzystne.


W niedzielę po południu może zagrzmieć. Będzie umiarkowanie ciepło. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, tylko wczesnym wieczorem możliwy jeszcze zanikający, przelotny deszcz, potem już bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia od zachodu nasunie się kolejna, płytka zatoka niskiego ciśnienia z linią zbieżności. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność w okresach bezopadowych dobra, od 12 km do 30 km, w przelotnych opadach i burzach spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie spadać, późnym popołudniem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

 • autor: ma

5 komentarzy

 • OenA

  weekend trwa od soboty do niedzieli... Jeśli piszą że cieplej od piątku znaczy, że i cieplej będzie w piątek sobotę i niedziele, a w weekend mozliwe opady deszczu i biurze. Pogoda się sprawdziła, dobrego synoptyka tu mają.

  Zgłoś nadużycie OenA niedziela, 31, sierpień 2014 18:02 Link do komentarza
 • znawca

  a czy opady wykluczaja cieplo?? dzis bylo cieplutko i po poludniu byla burza. Tak jak napisali

  Zgłoś nadużycie znawca niedziela, 31, sierpień 2014 16:17 Link do komentarza
 • QBA

  "pogodynek" czego Ty nie rozumiesz ?
  "Od piątku nieco cieplej. Opady przelotne, a nawet burze, powrócą w weekend"
  od kiedy do ... trwa weekend ? czy w w weekend jest cieplej czy tylko w piątek ? bo skoro od piątku , to do kiedy cieplej ! ? :):)

  Zgłoś nadużycie QBA sobota, 30, sierpień 2014 10:59 Link do komentarza
 • pogoDynek

  ale czego Ty tu nie rozumiesz? :)

  Zgłoś nadużycie pogoDynek piątek, 29, sierpień 2014 12:13 Link do komentarza
 • czytelnik__

  "Od piątku nieco cieplej. Opady przelotne, a nawet burze, powrócą w weekend " ..... zachodzę w głowę, co "poeta" miał na myśli....

  Zgłoś nadużycie czytelnik__ piątek, 29, sierpień 2014 11:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?