KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek września będzie ciepły. Opady przelotne możliwe tylko w poniedziałek Polecamy

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego w meteorologii rozpoczyna się jesień. Choć wiele dni w sierpniu było prawdziwie jesiennych, to wygląda na to, że pierwsze dni września wynagrodzą nam brzydkie sierpniowe chwile. O ile w poniedziałek popada przelotny deszcz, o tyle w dniach kolejnych będzie go coraz mniej, a temperatury bez większego trudu przekraczać będą 22 °C, oczywiście w najcieplejszych momentach dnia.

REKLAMA


W poniedziałek spadnie przelotny deszcz, a i burza nie jest wykluczona. Będzie ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia z linią zbieżności, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, południowy-południowo-wschodni, skręcający na wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie. Z południowego zachodu napływać będzie to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 17 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek dostaniemy się pod wpływ rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Rosji, przez Skandynawię, po Europę Zachodnią. Napływać będzie  przetransformowane - stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się względem poprzedzającej dzień nocy. Będziemy pod wpływem tego samego, rozległego wału wysokiego ciśnienia z centrum głównym nad Bałtykiem. Ze wschodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?