KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


W środę rozpogodzi się i przestanie padać. W czwartek ponownie chmur przybędzie

W środę mobilny wyż przyniesie rozpogodzenia, słoneczną aurę, ale jeszcze pozostaniemy w powietrzu arktycznym W środę mobilny wyż przyniesie rozpogodzenia, słoneczną aurę, ale jeszcze pozostaniemy w powietrzu arktycznym Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po raz pierwszy od początku czerwca przychodzi nam oddychać powietrzem arktycznym - powietrze to jest czyste, ale po ciepłych dwóch dekadach września na pewno nie można powiedzieć, że oddychanie nim jest dla nas przyjemne.

REKLAMA


Jutro pogoda zdecydowanie lepsza, bo o ile pozostaniemy w PA i będzie dosyć chłodno, to będzie z nami słońce i na pewno nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Wpływ mobilnego wyżu przegradzającego objawi się także zmieniającym się z północno-zachodniego na południowy i południowo-wschodni kierunkiem wiatru. W czwartek natomiast przejdzie nad nami układ frontów atmosferycznych związanych z zatoką niskiego ciśnienia znad Bałtyku, powietrze arktyczne zostanie wyparte, jednak temperatury przy ziemi będą niewiele wyższe, słońca zaś będzie mniej i spadnie słaby deszcz. Na babie lato poczekajmy kilka dni.

W nocy z wtorku na środę początkowo będziemy jeszcze w tylnej części niżu znad zachodniej Rosji, jednak z upływem godzin dostaniemy się pod wpływ klina mobilnego wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Węgry. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Wczesnym wieczorem możliwy jeszcze słaby, przelotny deszcz, w dalszej części nocy już bez opadów. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 17 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Węgier nad Rumunię. Z północy napływać będzie zimne i mocno przetransformowane - stare powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni, skręcający na południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, początkowo będzie stabilne, w drugiej części dnia zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przechodzące w obojętne.

W nocy z wtorku na środę wpływ wyżu szybko zaniknie, a region od zachodu zacznie dostawać się pod wpływ przemieszczającej się znad Szwecji nad Morze Bałtyckie zatoki niskiego ciśnienia z ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu w drugiej połowie nocy zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie, w pierwszej części nocy będziemy w starej i zimnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Bez opadów. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia znad północnego Bałtyku. Po południu od zachodu zacznie nasuwać się związany z nią chłodny front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy w dość ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, w drugiej połowie doby wzrastające do całkowitego i wtedy też słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy-południowo-zachodni. Widzialność od umiarkowanej do dobrej, od 6 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, początkowo będzie w miarę stabilne, późnym popołudniem zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?