KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Wtorek jeszcze ze słońcem i bez opadów. W środę chmur więcej i przelotnie popada

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Wysokie ciśnienie, sporo słońca za oknem i korzystny biomet - tak zakończył nam się ubiegły tydzień i rozpoczął nowy. W środę w meteorologii i klimatologii rozpoczyna się okres półrocza chłodnego - co prawda w ten dzień akurat może przelotnie padać, mimo wciąż wysokiego ciśnienia, jednak w kolejnych dniach najprawdopodobniej znów słońca będzie więcej, pod koniec tygodnia znów babie lato - z temperaturami swobodnie przekraczającymi 15 °C popołudniami i niespadającymi na ogół poniżej 5 °C w okresach nocnych.

REKLAMAWe wtorek pozostaniemy pod wpływem wyżu. Nie będzie padać, a termometry po południu wskażą 19 °C - 20 °C.
Źródło: Deutscher Wetterdienst (DWD), Met.fu-berlin.de

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy pod wpływem rozległego układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się równoleżnikowo na obszarze Europy Południowej. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, tylko rano umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, południowy-południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie stabilne.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu rozległego wyżu znad Europy Południowej. Wciąż z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, południowy-południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.


W środę znajdziemy się w strefie rozmywającego się frontu atmosferycznego. Spadnie przelotny deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z wtorku na środę początkowo pozostaniemy w zasięgu tego samego, rozległego układu wysokiego ciśnienia, jednak następnie z upływem godzin z północy powoli zacznie nasuwać się płytka zatoka niskiego ciśnienia z chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i nadal będzie stabilne.

W środę w ciągu dnia znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w strefie mało aktywnego i rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne na ogół niekorzystne.

ma

  • autor: ma

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?