KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


W czwartek i piątek jeszcze sporo chmur. Będzie nieco chłodniej

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Wciąż znajdujemy się w obszarze występowania wysokiego ciśnienia, jednak na niebie sporo chmur - i to nie tylko typowych dla wyżów w półroczu chłodnym chmur Stratus, ale także Cumulonimbus przynoszących opady przelotne i aurę zupełnie nie-wyżową. Te związane są z konwekcją wewnątrz ciepłej i lekko niestabilnej masy powietrza zalegającej przed chłodnym frontem atmosferycznym, który zbliża się i do nas. Ostatecznie przez rejon Krosna i samo miasto front przejdzie najbliższej nocy.

REKLAMA


Wymiana mas z polarno-morskiej ciepłej na polarno-morską chłodną dokona się właściwie jutro rano, w czwartek i piątek zatem temperatury minimalne niższe w pierwszej połowie tygodnia. Dodatkowo napływające powietrze ma być wilgotne, stąd przeważy zachmurzenie duże. Zdecydowanej poprawy pogody, szczególnie ze względu na dużo większą ilość słońca, powinniśmy spodziewać się akurat na weekend, kiedy to napłynie do nas suche powietrze kontynentalne ze wschodu.


W czwartek temperatura maksymalna będzie niższa i nie osiągnie nawet 15 °C. Słońca próżno będzie się doszukiwać. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy ze środy na czwartek znajdziemy się w strefie oddziaływania stopniowo rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Rosji. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite. W pierwszej połowie nocy opady przelotnego deszczu, nad ranem możliwa mżawka. W drugiej połowie nocy i nad ranem niewykluczona również mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność od złej do umiarkowanej, od 0,2 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie stabilne.

W czwartek w ciągu dnia początkowo będziemy jeszcze w strefie rozmywającego się i odsuwającego się nad Słowację chłodnego frontu atmosferycznego, potem dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Białorusi. Z północnego wschodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo mgła ograniczajaca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność od złej do dobrej, od 0,2 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z możliwymi okresowymi przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, następnie ustabilizuje się.

W piątek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem okresu nocnego. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, bez opadów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?