KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Na koniec tygodnia pokaże się słońce. Nocami widzialność będzie spadać

W niedzielę pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim W niedzielę pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim Fot. sxc.hu

Nad całą Polskę napływa powietrze polarne - z obszarem źródłowym w umiarkowanych szerokościach geograficznych, jednak różniące się genezą i stopniem transformacji, a co za tym idzie także wilgotnością. Stąd też na północnym wschodzie, gdzie zalega powietrze kontynentalne, od kilkudziesięciu godzin dominuje aura z niewielką ilością chmur, a w znacznej części kraju, w tym i u nas (w dość mocno przetransformowanym powietrzu morskim), jest ich jeszcze sporo. Na koniec tygodnia jednak, a szczególnie w niedzielę, spodziewane są przejaśnienia i rozpogodzenia.

REKLAMA


W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia z ośrodkami nad Białorusią i Morzem Barentsa. Będziemy jeszcze w silnie przetransformowanym, starym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie początkowo duże, z upływem dnia przejaśnienia, a pod koniec okresu prognostycznego nawet rozpogodzenia. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Wciąż pozostawać będziemy w umiarkowanie ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie i bez opadów. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność początkowo dobra, pogarszająca się do lokalnie do bardzo złej, od 0,1 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie w miarę stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się w stopniu istotnym i pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Morza Barentsa. Wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo niebo niewidoczne i zachmurzenie całkowite, następnie przejaśnienia i rozpogodzenia. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność od bardzo złej do dobrej, od 0,1 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące w korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?