KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


W poniedziałek początkowo mglisto i chłodno. Potem pogoda będzie coraz lepsza

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Na Podkarpaciu zalega i zalegać będzie nadal wilgotna masa powietrza, a więc jutro powtórka z cyklu dzisiejszego - noc i poranek chłodne i mgliste, z upływem godzin będzie się rozpogadzać, a temperatura zacznie wzrastać.

REKLAMA


Bardzo optymistycznie wyglądają prognozy średnioterminowe obejmujące okres do końca tygodnia. Rozkład ciśnienia nad europejskim obszarem synoptycznym ma sprzyjać napływowi ciepłych mas powietrza z południowego zachodu, w drugiej połowie tygodnia znów niewykluczone temperatury maksymalne nieznacznie przekraczające 20 °C, cieplejsze, przy obecności południowego wiatru, będą też noce. Początek półrocza chłodnego więc w tym roku nie najgorszy.


W poniedziałek cała Polska pozostanie w cyrkulacji antycyklonalnej związanej z silnym wyżem znad pogranicza rosyjsko-fińskiego.
Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdować się będziemy pod wpływem silnego wyżu, którego centrum znad Morza Barentsa przemieści się nad północno-zachodnie krańce Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, następnie niebo niewidoczne z powodu mgły. Mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów, bez opadów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, wschodni, okresami możliwa cisza. Widzialność umiarkowana przechodząca w bardzo złą, od 0,1 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu tego samego, silnego wyżu, z centrum nad pograniczem Finlandii i Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Początkowo niebo niewidoczne i zachmurzenie całkowite, z upływem dnia przejaśnienia i rozpogodzenia. Bez opadów, ale rano gęsta mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo zła poprawiająca się do dobrej, od 0,1 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczym zmianom - pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu z centrami nad Finlandią i Rosją, w ciepłym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z południowego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność od słabej do dobrej, od 2,5 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie stabilne.

We wtorek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w cyrkulacji południowej antycyklonalnej. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?