KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Koniec tygodnia będzie ciepły i bezdeszczowy. Najwięcej słońca w piątek

Piątek będzie idealnym przykładem polskiej, złotej jesieni. Słońce będzie z nami przez ponad 10 godzin Piątek będzie idealnym przykładem polskiej, złotej jesieni. Słońce będzie z nami przez ponad 10 godzin Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Obszar położony na linii Ziemia Lubuska - Małopolska i na południowy zachód od tej strefy jest już dziś w powietrzu zwrotnikowym, które w półroczu chłodnym, nawet przy dość silnym strumieniu cyrkulacji południowej, do Polski napływa stosunkowo rzadko w postaci takiej jak ta dzisiejsza i jutrzejsza. Pozostała część kraju, w tym i Podkarpacie, jest w również ciepłej i przebywającej podobną trasę masie powietrza, jednak w stopniu znacznym przetransformowanej, stąd należy ją klasyfikować już jako polarno-morską, bez względu na pierwotny obszar źródłowy, z uwagi na nabycie nowych właściwości w umiarkowanych szerokościach geograficznych.

REKLAMA


Tak czy tak jest jednak ciepło - i będzie jeszcze przez jakiś czas. Końcówka tygodnia nas nie zawiedzie, bo zacznie słabnąć wiatr, temperatury maksymalne w piątek i sobotę przekraczać będą 20 °C, chociaż w niedzielę chmur może być już trochę więcej.

W nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy na skraju wyżu znad wschodnich krańców Europy. Z południowego zachodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr fenowy, początkowo umiarkowany, porywisty, w porywach do 13 m/s (47 km/h), z upływem godzin słabnący, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 17 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie stabilne.

W piątek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w naszym regionie nie zmieni się względem poprzedzającej dzień nocy. Z południowego zachodu nadal napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie, okresami bezchmurnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej, w tej samej - bardzo ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się w stopniu istotnym i pozostaniemy w słabym strumieniu cyrkulacji południowo-zachodniej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór rozpogodzenia do nieba bezchmurnego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Bezchmurnie, następnie stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra spadająca do złej, od 0,2 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy słabnącym wyżem rozciągającym się na obszarze Europy Południowej i Wschodniej a zatoką rozległego niżu znad północnego Atlantyku i Europy Zachodniej. Z południowego zachodu wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?