KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Dość ciepło, ale może spaść przelotny deszcz. Prognoza na środę i czwartek

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Na mapach synoptycznych i prognostycznych doskonale widać, jak obszar niskiego ciśnienia z licznie przechodzącymi frontami atmosferycznymi objął znaczną, także i naszą część Europy. W pogodzie zatem zmiennie - raz występują rozpogodzenia, którym w nocy i rano często towarzyszą mgły, a raz pada przelotny deszcz. Podobnie zapowiada się środek bieżącego tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę dostaniemy się pod wpływ bardzo słabego, mobilnego wyżu, przemieszczającego się znad Moraw nad zachodnią Ukrainę. Z południowego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z postępującymi od południowego zachodu przejaśnieniami, a następnie rozpogodzeniami. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Bez opadów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, w pierwszej połowie nocy zachodni, następnie zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej, od 0,4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia wpływ wyżu bardzo szybko zaniknie, a z południa zacznie nasuwać się strefa mało aktywnego, ciepłego frontu atmosferycznego, związanego z zatoką niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Bez opadów, dopiero późnym popołudniem i tylko lokalnie niewykluczony słaby opad deszczu. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 4 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące w niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek wciąż pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tej samej zatoki niskiego ciśnienia. Nadal z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bez opadów, ale możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej, od 0,4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie w miarę stabilne.

W czwartek w ciągu dnia znajdować się będziemy w obszarze bruzdy niskiego ciśnienia rozciągającej się równoleżnikowo od Atlantyku, przez Europę Środkową, po zachodnią Rosję. Pozostawaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?