KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Bez kurtek i parasoli się nie obejdzie. Środek tygodnia deszczowy i chłodny

W czwartek również brzydko, deszczowo i chłodno. Nad Beskidem Niskim umiejscowi się aktywny front okluzji W czwartek również brzydko, deszczowo i chłodno. Nad Beskidem Niskim umiejscowi się aktywny front okluzji Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znajdujemy się w cyrkulacji cyklonalnej, czyli pod wpływem niżów, o czym świadczyć mogą między innymi wskazania barometrów. Dziś ciśnienie od początku doby spada i spadek ten trwać będzie do późnych godzin środowej nocy. Wynika to z nasuwania się kolejnego, aktywnego ośrodka niżowego, który najbliższej nocy przemieszczać się będzie znad Morza Północnego nad Bałtyk, a wraz z nim, z zachodu na wschód, chłodny front atmosferyczny.

REKLAMA


Przed frontem chłodnym wiatr słaby, zmienny, po jego przejściu ustali się na nieco ponad dobę wiatr północno-zachodni i wzrośnie jego prędkość. W dodatku na froncie chłodnym w trzeci dzień tygodnia pojawi się zafalowanie w postaci niżu i czekają nas dość obfite opady ciągłe. W czwartek natomiast wiatr zacznie zmieniać kierunek na północno-wschodni - nie tylko przy ziemi, ale i w swobodnej atmosferze. W dodatku o Beskid Niski oprze się front okluzji związany z wypełniającym się niżem, co zwiastuje nieciekawą całą połowę tygodnia. Istotną informacją jest także napływ chłodnego powietrza, w ciągu dnia będzie całodobowo poniżej 10 °C. W końcówce tygodnia możliwe pierwsze w naszych okolicach przymrozki. Późna jesień zatem już nie tylko na mapach ciśnienia, ale również za naszymi oknami.

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się pod wpływem niżu, który przemieszczać się będzie znad Morza Północnego nad Bałtyk. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, rano przechodzące w całkowite. Niewykluczone słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, przez większość nocy będzie spadać, nad ranem zacznie się wahać.

W środę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem rozległego układu niżowego i pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie, tylko wcześnie rano będziemy jeszcze w cieplejszej, także polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr początkowo słaby, w strefie frontu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w porywach do 11 m/s (40 km/h), wschodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 9 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego południowo-wschodnią część kontynentu i Europę Środkowo-Wschodnią oraz związanego z nim ośrodka niżowego znad Rumunii z frontem okluzji. Pozostaniemy w tej samej, chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i zacznie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Południowo-Wschodniej i frontu okluzji rozciągającego się na obszarze południowej Polski. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający na północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 1,5 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?