KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Początek tygodnia z porannymi mgłami i przymrozkami. Popołudnia będą cieplejsze

W poniedziałek ciśnienie będzie wysokie, ale początek dnia mglisty i chłodny. Przy przymrozku może pojawić się szadź. Potem rozpogodzenia W poniedziałek ciśnienie będzie wysokie, ale początek dnia mglisty i chłodny. Przy przymrozku może pojawić się szadź. Potem rozpogodzenia Źródło: Wetter3.de, GFS

Wpływ silnego wyżu, niewielki ruch powietrza albo wręcz cisza przy dużej wilgotności powietrza - to najdoskonalszy przepis na mgły. Z nimi zmagać się będziemy w najbliższych dniach i ich prognozowanie bywa utrudnione, bo w półroczu chłodnym mgły, a właściwie chmury niskie z nich powstałe, są często nie do przewidzenia z przyczyn technicznych - konkretniej: działa zbyt mało stacji aerologicznych, np. w Polsce jedynie 3, dostarczających nam wiedzy o dokładnym stanie atmosfery.

REKLAMA


Minionej nocy, cofając wskazówki zegarów z godziny 03:00 na 02:00, przeszliśmy na czas zimowy. Dla odbioru naszych prognoz to również dość istotna informacja - do momentu przejścia na czas letni w 2015 roku dzienna prognoza pogody dotyczyć będzie godzin od 07:00 do 19:00, a nocna od 19:00 do 07:00.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy pod wpływem bardzo silnego wyżu znad wschodnich krańców Europy. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Początkowo bezchmurnie, w drugiej części nocy i nad ranem niebo niewidoczne. Bez opadów, ale możliwa gęsta mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Miejscami mgła osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność od bardzo złej do umiarkowanej, od 0,1 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w stopniu istotnym względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w tej samej, ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Początkowo mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów oraz zachmurzenie całkowite, jednak z upływem czasu postępujące rozpogodzenia aż do nieba bezchmurnego, bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo zła poprawiająca się do dobrej, od 0,1 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w tej samej cyrkulacji antycyklonalnej, powiązanej z wyżem znad krańców Europy Wschodniej. Wciąż napływać będzie ta sama, wilgotna masa powietrza polarno-morskiego ciepłego z południowego zachodu. Początkowo bezchmurnie, w drugiej połowie nocy i rano niebo niewidoczne. Mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów, nad ranem osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo zła, jedynie początkowo umiarkowana, obniżająca się z 5 km do 0,1 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem okresów poprzednich - pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu znad Europy Wschodniej, w ciepłej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza, napływającej z południowego zachodu. Początkowo niebo niewidoczne i zachmurzenie całkowite, z upływem godzin możliwe rozpogodzenia aż do nieba bezchmurnego. W pierwszej części mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów, bez opadów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo zła poprawiająca się do dobrej, od 0,1 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?