KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Środa i czwartek z nocno-porannymi przymrozkami. Dni słoneczne i dość ciepłe

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. sxc.hu

Zalega nad nami wciąż relatywnie ciepła masa powietrza polarnego. Stąd też po nocach i porankach z przymrozkami, i to dosyć wyraźnymi, w ciągu dnia temperatura szybko wzrasta. Najbliższe dwie doby będą słoneczne, mgły mogą występować w drugich połowach nocy i rano, ale nie będą długotrwałe. Temperatury maksymalne nieznacznie przekraczać będą 10 °C, noce jednak nadal z przymrozkami.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Wciąż napływać będzie to samo, dość ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Bezchmurnie i bez opadów. W drugiej połowie nocy lub rano mgła ograniczająca widzialność do 600 metrów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, od 0,6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom względem poprzedzającej dzień nocy - pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie, przejściowo zachmurzenie małe. Bez opadów. Rano szybko zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 600 metrów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, wschodni-południowo-wschodni, skręcający na południowy. Widzialność od słabej do dobrej, od 0,6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy na skraju wyżu znad wschodnich krańców kontynentu, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego, napływającej z południowego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. W drugiej połowie nocy lub rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 600 metrów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Cisza, okresami wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia znajdziemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływem wyżu znad centralnej Polski. Będziemy w mocno przetransformowanej - starej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność od słabej do dobrej, od 1,5 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, początkowo będzie stabilne, późnym popołudniem ponownie zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?