KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Wiemy, jaka będzie pogoda we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sprawdź szczegóły!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. sxc.hu

Już od tygodnia znajdujemy się w obszarze wysokiego ciśnienia. Nie zmieni się to też w najbliższych dniach, chociaż w piątek chmur zdecydowanie przybędzie i zrobi się pochmurno.

REKLAMA


Chmury Stratus i Stratocumulus, które przybędą do nas już najbliższej nocy, nie przyniosą opadów, ale przyczynią się one do spadku widzialności. W ostatni dzień października słońca się nie spodziewajmy.

Po pochmurnym piątku, w nocy z 31 października na 1 listopada mglisto, w mgle spadek widzialności do 100 metrów (uwaga kierowcy!), znaczne ograniczenia widzialności utrzymają się do godzin porannych w dzień Wszystkich Świętych. Przed południem natomiast mgła ustąpi, potem na kilka godzin wyjrzy też słońce. Dzień Zaduszny natomiast zapowiada się jeszcze lepiej - z mniejszą ilością chmur oraz temperaturą po południu jeszcze wyraźniej przekraczającą 10 °C. Co chyba najistotniejsze - na pewno nie będzie przymrozków, ani opadów deszczu. W pierwszej połowie przyszłego tygodnia spodziewajmy się słońca i pogodnego nieba, ale i porywistego wiatru będącego skutkiem efektu fenowego oraz wzrostu gradientu barycznego nad całym krajem.

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej, którego centrum znajdować się będzie nad Polską. Wciąż napływać będzie stare i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie wczesnym wieczorem małe, z upływem godzin szybko wzrastające do dużego i całkowitego. Bez opadów. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Cisza, okresami wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, od 1,5 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, następnie ustabilizuje się.

W piątek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w stopniu istotnym. Pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu znad Polski, w starej - silnie przetransformowanej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, bez opadów, okresami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 600 metrów. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 0,6 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Polski przemieści się nad zachodnią Ukrainę. Wciąż będziemy w starym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, następnie niebo niewidoczne z powodu mgły. Bez opadów, ale przewidywana mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność na ogół zła i bardzo zła, od 0,1 km do 0,6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i pozostanie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu z centrum nad Ukrainą. Z południowego zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, rano przejściowo niebo niewidoczne z powodu mgły. W późnych godzinach porannych zanik mgły i większe przejaśnienia. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, południowy, tylko rano jeszcze możliwa cisza. Widzialność bardzo zła poprawiająca się do dobrej, od 0,1 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się w zasięgu rozległego wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad wschodniej Europy. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?