KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Środa prawie bezchmurna i ciepła. W czwartek wciąż ciepło, ale chmur zacznie przybywać

W środę będziemy w cyrkulacji południowej cyklonalnej. Mimo to dzień zapowiada się słonecznie i ciepło. W środę będziemy w cyrkulacji południowej cyklonalnej. Mimo to dzień zapowiada się słonecznie i ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Najsilniejsze porywy wiatru związane z efektem fenowym mamy już za sobą - nie znaczy to jednak, że wiatr zaniknie całkowicie, co więcej - nadal może być jeszcze porywisty, szczególnie w nocy ze środy na czwartek i początkowo w trakcie czwartkowego dnia. Dzięki temu wiatrowi jednak zaniknęły całkowicie chmury piętra niskiego i mamy sporo słońca.

REKLAMA


W środę i czwartek również nie będzie padać, ale dni te będą nieco się od siebie różnić pod względem zachmurzenia. Jutro wciąż będzie bezchmurnie, okresami tylko zachmurzenie wzrośnie do małego, natomiast w czwartek chmur zacznie sukcesywnie przybywać. Będą to chmury piętra średniego, które zabiorą nam trochę chwil ze słońcem. Chmury piętra niskiego wraz ze słabymi opadami deszczu pojawią się dopiero w momencie nadejścia falującego frontu atmosferycznego - wtedy to wiatr fenowy, dający efekt "suszarki", zaniknie całkowicie.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południa. Bezchmurnie, przejściowo zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr fenowy, umiarkowany, porywisty, w porywach do 13 m/s (47 km/h), południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na wpływ niżu i oddziaływanie wiatru fenowego, niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek ogólna sytuacja baryczna w regionie w dalszym ciągu nie zmieni się istotnie. Z południa, znad Morza Śródziemnego, napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wczesnym wieczorem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr fenowy, umiarkowany, porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 7 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie bardzo powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia znajdziemy się na skraju zatoki niskiego ciśnienia znad Bałtyku, będącej częścią rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr fenowy, umiarkowany, stopniowo słabnący, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?