KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Poniedziałek i wtorek pogodowo nie zawiodą. Będzie ciepło i wyjrzy słońce

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Utrzymujący się wyż nad Rosją, niż nad północnym Atlantykiem i południkowy kierunek izobar i izohips - to wszystko sprzyja napływowi ciepłych mas powietrza z południa. Początek tygodnia pod tym względem nie zmieni się - w dalszym ciągu będzie ciepło, opadów nie należy się spodziewać, za to z pewnością znajdą się okresy ze słońcem.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się na skraju wyżu znad Rosji, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południa. Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i całkowitego. Bez opadów, ale możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej, od 0,3 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1018 hPa i będzie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna nad regionem nie zmieni się w stopniu istotnym i pozostaniemy na skraju Wyżu Rosyjskiego, w ciepłej i wilgotnej, napływającej z południa masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie początkowo duże, z upływem dnia postępujące z południa rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne na ogół obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w strumieniu cyrkulacji południowej. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia nadal znajdować się będziemy w antycyklonalnej odmianie cyrkulacji południowej, na skraju wyżu znad Rosji. Z południa nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i jego zmiany w ciągu dnia będą niewielkie. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?