KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zacznie się ochładzać. W czwartek możliwy słaby deszcz ze śniegiem

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Rozpoczyna się powolny pochód chłodnych mas powietrza kontynentalnego nad Polskę, chłodnym powietrzem znad Rosji objęte są już Mazury, Warmia, Podlasie, Lubelszczyzna i Zatoka Gdańska. Napływowi chłodnego PPk sprzyja silny wyż rozciągający się od Skandynawii po Rosję, niemal cała Europa Północna jest w cyrkulacji antycyklonalnej z nim związanej. Izobara 1025 hPa jutro po południu rozciągać się będzie od Podlasia i Mazur, przez Malmö i wychodzić będzie aż nad Szetlandy i Morze Norweskie, zasięg wpływu wyżu jest więc bardzo duży.

REKLAMA


Nad Polską, także nad nami, odznaczy się w połowie tygodnia wpływ frontu atmosferycznego, formalnie okluzji, w rzeczywistości zachowywać się będzie nieco jak front chłodny, po jego przejściu temperatura spadnie o kilka stopni Celsjusza i pojawią się opady deszczu ze śniegiem, a wiatr zmieni kierunek ze wschodniego na północno-zachodni. Niestety - będzie też bezsłonecznie, co na pewno nie wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie, mimo wzrostu ciśnienia.

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w zasięgu niżu znad Czech i związanego z nim frontu okluzji. Z południowego wschodu napływać będzie umiarkowanie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, początkowo możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia nad regionem oddziaływać będzie front okluzji związany z szybko wypełniającym się niżem znad Moraw. Z południowego wschodu napływać będzie stare, przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy w zasięgu oddziaływania przemieszczającego się z południowego wschodu frontu okluzji, za którym, w drugiej połowie nocy, ze wschodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Nad ranem możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność zła do umiarkowanej, od 0,2 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze wysokiego ciśnienia związanego z rozległym układem wysokiego ciśnienia obejmującym Europę Wschodnią, Północną i Środkową, ale nad regionem będzie oddziaływał front okluzji związany z niżem znad Europy Południowo-Wschodniej. Ze wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność słaba do umiarkowanej, od 2,5 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?