KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


To jeszcze nie zima. Od soboty nieznaczny wzrost temperatur

Pod koniec tygodnia zacznie do nas docierać cieplejsze, choć mocno przetransformowane, polarno-morskie powietrze. Pod koniec tygodnia zacznie do nas docierać cieplejsze, choć mocno przetransformowane, polarno-morskie powietrze. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

Oddychamy chłodnym powietrzem kontynentalnym, które jeszcze dwie doby temu znajdowało się nad Rosją, zmiana jest wyraźnie odczuwalna, bo temperatura nie chce dziś dobić nawet do drugiej kreski powyżej 0 °C. W kolejnych godzinach może spaść pierwszy w tym półroczu chłodnym deszcz ze śniegiem lub śnieg, jednak opady będą słabe - dostrzeże je zaś na pewno uważny obserwator.

REKLAMA


Piątek niestety chłodny i pochmurny z opadami mżawki ze śniegiem lub śniegu ziarnistego, temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 1 °C, minimalna wyniesie 0 °C. Sobota nadal pochmurna, jednak nieznacznie cieplejsza. Na krótko słońce wyjrzy być może w niedzielę.

W nocy z czwartku na piątek będziemy w zasięgu oddziaływania rozmywającego się frontu okluzju, w obszarze wysokiego ciśnienia związanego z silnym wyżem znad wschodniej i północnej Europy. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym, napływającym ze wschodu. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba, od 1 km do 3 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie stabilne.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy jeszcze w zasięgu oddziaływania rozmywającego się frontu okluzji, w obszarze wysokiego ciśnienia. Ze wschodu wciąż napływać będzie chłodne, polarno-kontynentalne powietrze. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego i mżawki ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 5 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdować się będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać zacznie stare, wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, północny. Widzialność bardzo słaba do słabej, od 0,4 km do 2 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i w trakcie nocy będzie bardzo powoli wzrastać.

W sobotę znajdziemy się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie mocno przetransformowane - stare i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, bez opadów. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej, od 0,5 km do 7 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu znów zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne nadal niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę ogólna sytuacja baryczna w regionie nie ulegnie istotnej zmianie. Wciąż będziemy pod wpływem Wyżu Rosyjskiego, w silnie przetransformowanym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, bez opadów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność słaba i umiarkowana, od 1 km do 7 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia wciąż będziemy w zasięgu oddziaływania silnego i stabilnego Wyżu Rosyjskiego, w starej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?