KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Poniedziałek będzie pogodny. We wtorek opady deszczu ze śniegiem

We wtorek pochmurno, opady deszczu ze śniegiem i kiepska widzialność. Nad region nasunie się front okluzji. We wtorek pochmurno, opady deszczu ze śniegiem i kiepska widzialność. Nad region nasunie się front okluzji. Źródło: Wetter3.de, GFS

Tydzień kończymy będąc pod wpływem wyżu, dziś na chwilę nawet ukazało się słońce, jednak w ogólnym rozrachunku dzień mija nam pod znakiem dominacji chmur. Ciśnienie przekracza 1030 hPa, jutro nieco spadnie, ale nadal pozostaniemy w zasięgu wyżu, zachodzące w atmosferze procesy doprowadzą także do tego, że w poniedziałek słońca będzie zdecydowanie więcej.

REKLAMA


Niestety - we wtorek pogorszenie pogody, bo choć ciśnienie nadal będzie wysokie, to nasuną się nad nasz region chmury frontu okluzji, z których spadnie śnieg przechodzący w deszcz ze śniegiem i deszcz.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w zasięgu oddziaływania Wyżu Rosyjskiego. Pozostaniemy w starej - mocno przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wczesnym wieczorem początkowo jeszcze duże. Bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, początkowo będzie stabilne, z upływem godzin zacznie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się i pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Wciąż napływać będzie ta sama, stara masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek nad region od zachodu zacznie nasuwać się płytka zatoka niżu znad Morza Norweskiego i związany z nią front okluzji. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do całkowitego. W drugiej połowie nocy i nad ranem opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W opadach spadki widzialności do 200 metrów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C, zanotowana zostanie w poniedziałek wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, skręcający na południowy-południowo-zachodni. Widzialność początkowo dobra, w drugiej połowie nocy i nad ranem pogarszająca się do złej, od 0,2 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia znad północno-wschodniej Polski i związanego z nią frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność zła i bardzo słaba, od 0,2 km do 1 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?