KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!





 


Środa z temperaturą nieznacznie powyżej 0 °C. W czwartek ochłodzi się

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Po słonecznym poniedziałku, który przyniósł nam około 7 godzin i 54 minut ze słońcem (usłonecznienie bliskie maksymalnemu możliwemu), nadszedł wtorek z pierwszym odważniejszym tchnieniem chłodu i opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i zerowym usłonecznieniem. Najbliższej nocy widzialność jeszcze spadnie, ale utrzyma się dodatnia temperatura powietrza i gruntu, dzięki czemu nie grozi nam tej nocy oblodzenie.

REKLAMA


Środa natomiast zapowiada się pochmurno i początkowo mglisto, widzialność poprawi się wyraźniej gdy wiatr zmieni kierunek na wschodni i wilgotność powietrza nieco spadnie - ten moment prognozowany jest na popołudnie. Początkowo zanikające opady. Czwartek natomiast to już termiczna zima - noc z wyraźnym przymrozkiem, w najcieplejszym momencie dnia około 0 °C albo nawet lekko poniżej, ale już bez jakichkolwiek opadów. Wciąż dość wysokie ciśnienie, wyraźnie przekraczające 1020 hPa po redukcji do poziomu morza, a na poziomie stacji (278 n.p.m.) powyżej 980 hPa.


W środę przez większą część doby temperatury dodatnie. Opady zaczną zanikać, ale pierwsza część dnia z gęstą mgłą. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w zasięgu oddziaływania mało aktywnego frontu okluzji, w obszarze wysokiego ciśnienia. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady mżawki i mżawki ze śniegiem. Mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Cisza, okresami wiatr słaby, zmienny. Widzialność zła i bardzo słaba, od 0,2 km do 0,4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w pierwszej części dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem nocy, po południu region będzie już pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Rosji po Skandynawię. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim, napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite. Początkowo mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, z upływem godzin zanikająca. Przejściowo możliwy słaby śnieg lub opad śniegu ziarnistego. Temperatura maksymalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni, po południu skręcający na wschodni. Widzialność zła do umiarkowanej, od 0,2 km do 4 km. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


W czwartek wyż znad Rosji skieruje do nas mroźne powietrze polarno-kontynentalne, ale nie będzie padać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy ze środy na czwartek znajdować się będziemy pod wpływem Wyżu Rosyjskiego. Ze wschodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura minimalna od -3 °C do -2 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 12 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy - pozostaniemy pod wpływem Wyżu Rosyjskiego, w mroźnej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie duże z możliwymi krótkotrwałymi przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?