Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Poniedziałek i wtorek pochmurne i deszczowe. Będzie dość ciepło

Wtorek zapowiada się ciepło, ale będzie pochmurno i spadnie słaby deszcz. Wtorek zapowiada się ciepło, ale będzie pochmurno i spadnie słaby deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rozhulana cyrkulacja strefowa wciąż ma się znakomicie, niemal bez przerwy dociera do nas wilgotne, ale i ciepłe powietrze znad Atlantyku. Przemieszczającym się ośrodkom wtórnym lub zatokom niskiego ciśnienia towarzyszą okresowe opady deszczu, rozpogadza się zwykle na niedługo - do momentu aż klin wyżu ustąpi miejsce kolejnemu niżowi lub zatoce.

REKLAMADodatkowo na początku tygodnia dokładnie przez Polskę przebiegać będzie strefa frontu polarnego, nad nim wieje silny prąd strumieniowy, przemieszczający szybko zatoki i niże z frontami i napędzający je swoją wirowością. Tym sposobem w poniedziałek ponownie pochmurno i z opadami deszczu związanymi z aktywnym frontem ciepłym, za którym ponownie napłynie powietrze, w którym temperatura przy ziemi wzrośnie do 8 °C. Prognoza na okres Świąteczny sporządzona zostanie we wtorek, ale właściwie już można zdradzić, że Wigilia i pierwszy dzień Świąt będą zupełnie niezimowe, szansa na bardzo nieśmiały powiew chłodu, może nawet z niewielkimi opadami śniegu, pojawi się za to w drugi dzień Świąt.

W nocy z niedzieli na poniedziałek od zachodu zacznie nasuwać się strefa pogłębiającego się wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie nocy duże i całkowite. Słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, w niedzielę późnym wieczorem zacznie spadać.

W poniedziałek będziemy pod wpływem wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, przemieszczającego się znad Szwecji, przez Bałtyk, nad Estonię. Za frontem ciepłym z zachodu napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, w pierwszej części dnia okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 4 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie spadać, po południu ustabilizuje się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny i znajdować się będziemy w ciepłym wycinku tego samego niżu, przemieszczającego się znad Estonii nad zachodnią Rosję. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie w miarę stabilne.

We wtorek w ciągu dnia od zachodu zacznie nasuwać się strefa kolejnego wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia. Przez wschodnią Polskę przechodzić będzie związany z nim ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w napływającym z zachodu, ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i z upływem dnia zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj