Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Zima przychodzi spóźniona. Spadnie śnieg i złapie mróz

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Zima w tym roku okazała się niepunktualna, w Wigilię i pierwszy dzień Świąt pogoda zupełnie nie przypominała zimowej, natomiast dzisiaj, gdy okres świąteczny nieubłaganie zmierza ku końcowi, zacznie robić się zimowo. Dzisiejszy dzień jest ostatnim w tym roku z dodatnią temperaturą maksymalną, od jutra trzymać będzie już całodobowy mróz, dzięki czemu co prawda niezbyt wysoka, ale jednak wyraźna pokrywa śnieżna będzie się utrzymywać także w kolejnych dniach.

REKLAMAWe wczesnych godzinach wieczornych napłynie już do nas prawdziwie arktyczne powietrze, wcześniejsze opady będą związane jeszcze z masą powietrza polarno-morskiego.


W sobotę może padać jeszcze słaby śnieg. Będzie mroźno. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z piątku na sobotę znajdziemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w strefie odchodzącego w kierunku wschodnim frontu okluzji związanego z niżem przemieszczającym się znad Ukrainy nad Morze Czarne. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 °C do -5 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba do umiarkowanej, od 3 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, początkowo będzie stabilne, w drugiej połowie nocy zacznie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem okresu poprzedniego. Pozostaniemy w starym - mocno przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 °C do -4 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w słabo-gradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w zasięgu oddziaływania rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa aż po Morze Śródziemne. Będziemy w tej samej, starej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże, na ogół bez opadów, jedynie przejściowo możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna od -6 °C do -5 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu rozciągającego się od Atlantyku i Wysp Brytyjskich, przez Skandynawię, po północno-zachodnią Rosję. Pozostaniemy w zimnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami. Na ogół bez opadów, jedynie przejściowo możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -3 °C do -2 °C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj