Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Najbliższej nocy nawet -15 °C! Prognoza na Sylwester i Nowy Rok

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Silny wyż, o którym wspomniano w niedzielnej prognozie, przeprowadza wyraźną ekspansję w kierunku wschodnim. Ciśnienie w Krośnie już w tej chwili wyraźnie przekracza 1030 hPa po redukcji do poziomu morza, najwyższe będzie jutro rano, osiągając aż 1038 hPa. W nocy będziemy w pobliżu jednego z center rozległego wału antycyklonalnego, wiatr początkowo ucichnie, potem skręci najpierw na na wschodni, potem na południowy i południowo-zachodni.

REKLAMAApogeum mrozu najbliższej nocy, temperatura spadnie do blisko -15 °C. Potem atmosfera zacznie powoli dążyć do odbudowy cyrkulacji strefowej, wymiana mas z chłodnej na cieplejszą przy ziemi będzie zachodzić jednak powoli. Skracając prognozę do jednego zdania - szykuje się słoneczny i mroźny ostatni dzień roku, w Nowy Rok również mróz, ale trochę słabszy i niestety przy wilgotnym środowisku frontu atmosferycznego z opadami, które w ciągu dnia mogą przejściowo przybrać postać deszczu marznącego powodującego gołoledź. Na drogach ślisko!

W nocy z wtorku na środę znajdziemy się pod wpływem rozległego układu wysokiego ciśnienia z centrami nad Hiszpanią, Francją i południowo-wschodnią Polską. Z północy nadal napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie początkowo umiarkowane, następnie większe rozpogodzenia, aż do nieba bezchmurnego. Bez opadów. Temperatura minimalna od -15 °C do -14 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 17 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w cyrkulacji antycyklonalnej, pod wpływem wyżu rozciągającego się od Francji, przez Europę Środkową, po Ukrainę. Pozostaniemy w tym samym, mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie małe, wieczorem wzrastające do umiarkowanego, bez opadów. Temperatura maksymalna od -6 °C do -5 °C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1037 hPa, początkowo będzie stabilne, następnie zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek od północnego zachodu zacznie nasuwać się strefa frontu ciepłego związanego z zatoką niżu znad Morza Barentsa. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające - najpierw do dużego, a następnie do całkowitego. W drugiej połowie nocy słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra, przechodząca w umiarkowaną, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia znajdziemy się w strefie frontu ciepłego związanego z zatoką niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu zacznie napływać stare - silnie przetransformowane i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu przechodzące w marznący deszcz i marznącą mżawkę, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 °C do -2 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,3 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, początkowo będzie stabilne, po południu zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj