Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Poniedziałek i wtorek zimowe. We wtorek w ciągu dnia najwyżej -6 °C

W poniedziałek lekki mróz. Może przelotnie poprószyć śnieg W poniedziałek lekki mróz. Może przelotnie poprószyć śnieg Fot. sxc.hu

W tylnej części przechodzącego torem położonym na południe od Polski niżu z północy i północnego zachodu napłynęło powietrze arktyczno-morskie. Nie jest to powietrze tak chłodne jak kontynentalna odmiana powietrza arktycznego, ale wystarczająca do utrzymywania się warunków zimowych, lekkiego mrozu i przelotnych opadów śniegu. Dopiero przejście wyżu i osłabnięcie wiatru doprowadzi do sporego wychłodzenia i rozpogodzeń - środowa noc zapowiada się znów bardzo mroźna, ale tym zajmiemy się we wtorek. Póki co - nadal zima.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej, w silnym strumieniu cyrkulacji północno-zachodniej. Z północnego zachodu napływać będzie zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 °C do -2 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, porywisty, w porywach do 16 m/s (58 km/h), północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się w regionie w sposób istotny. Pozostaniemy w zimnym, arktyczno-morskim powietrzu napływającym z północy i północnego zachodu. Zachmurzenie duże z możliwymi krótkotrwałymi przejaśnieniami, słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej, w zasięgu oddziaływania frontu okluzji. Z północy wciąż napływać będzie zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr umiarkowany, nad ranem słabnący do słabego, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba do dobrej, od 2 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wyżu z centrami nad Łotwą i nad Węgrami. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj