Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W nocy lekkie przymrozki, w dzień "na plusie". Prognoza na środę i czwartek

W czwartek po nocnych opadach przelotnych, w dzień pokaże się słońce i będzie umiarkowanie ciepło. W czwartek po nocnych opadach przelotnych, w dzień pokaże się słońce i będzie umiarkowanie ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyraźna zima odpuściła, temperatury maksymalne w dzień są dodatnie, kontynuacja tego stanu rzeczy również w połowie tygodnia. Co prawda w czwartkową noc powietrze ciepłe zostanie wyparte przez chłodniejsze, ale w rzeczywistości temperatura przy ziemi nie ulegnie istotnym zmianom - ta będzie widoczna na wyższych poziomach w troposferze. Opady przelotne wystąpią w czwartkową noc, ale w ciągu dnia, zarówno w środę jak i w czwartek, parasole będziemy mogli pozostawiać w domach.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę znajdziemy się na skraju rozległego wyżu znad Europy Południowej, w strumieniu cyrkulacji południowo-zachodniej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 17 m/s (61 km/h), południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie ulegnie jeszcze istotnej zmianie. Pozostaniemy także w tym samym, ciepłym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek dostaniemy się pod wpływ zatoki rozległego układu niskiego ciśnienia znad północnej części Europy i związanego z nią chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami nad ranem, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr umiarkowany, południowy, skręcający na zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km, w opadach przelotnych przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, początkowo będzie stabilne, w drugiej połowie nocy będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ klina wyżu znad południa Europy. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przechodzące po południu w obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj