Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Piątek i sobota suche, z porywami wiatru. W niedzielę przyjdą opady

Do soboty będziemy w cyrkulacji południowej obojętnej. Może wiać porywisty wiatr, ale nie będzie padać i pojawi się słońce. Do soboty będziemy w cyrkulacji południowej obojętnej. Może wiać porywisty wiatr, ale nie będzie padać i pojawi się słońce. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Tym razem wyjątkowo i trochę niezbyt poprawnie meteorologicznie - prognoza aż na 4 dni (prognozy krótkoterminowe sięgają najwyżej 3 dni), w których powrotu zimy ze śniegiem i mrozem nie widać. W piątek i sobotę pojawi się kilka słonecznych godzin, w niedzielę i w poniedziałek chmur już więcej, możliwy deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatury maksymalne będą wyraźnie dodatnie, w piątek i w sobotę okresami może pojawić się porywisty, południowy wiatr z uwagi na efekt fenowy.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy klinem wyżu znad południowej Europy a głębokim niżem znad Szetlandów. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, porywisty, w porywach do 17 m/s (61 km/h), południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia będziemy w ciepłym wycinku głębokiego, ale stopniowo wypełniającego się niżu znad Morza Norweskiego. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad krańców Europy Wschodniej a niżem przemieszczającym się znad Bawarii nad Czechy. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 18 m/s (65 km/h), południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia będziemy w zasięgu płytkiego niżu znad Polski, powstałego na falującym froncie atmosferycznym. Z południa wciąż jednak napływać będzie ta sama, ciepła masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę cała Polska znajdować się będzie w zasięgu bardzo rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się na obszarze Europy Północnej, Zachodniej i Środkowej, sięgającego aż nad Morze Śródziemne i przebiegającego przez Polskę falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim napływającym z południa. Zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 18 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Z zachodu, za strefą frontu, zacznie jednak napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne na ogół niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy jeszcze w strefie oddziaływania odsuwającego się na wschód falującego frontu chłodnego. Z zachodu napływać będzie chłodniejsze, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, z upływem nocy zanikające. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana, od 4 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy około 1018 hPa i będzie względnie stabilne.

W poniedziałek w ciągu dnia znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo możliwa cisza. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj