KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Czeka nas powrót zimy ze śniegiem. Biało będzie już w sobotę

W sobotę czeka nas ochłodzenie i opady śniegu. Zrobi się biało. W sobotę czeka nas ochłodzenie i opady śniegu. Zrobi się biało. Fot. sxc.hu

Wraca zima - od soboty zrobi się śnieżnie, w drugiej części dnia zacznie także chwytać mróz, który zadomowi się u nas na kilka najbliższych dni. Przez cały weekend znajdować się będziemy w środowisku frontów atmosferycznych - początkowo ciepłego, znajdującego się nad Ukrainą, w niedzielę frontu okluzji, rozległego, rozciągającego się od Svalbardu aż po Europę Środkową.

REKLAMA


Koniec tygodnia zapowiada się więc pod znakiem całkowitego zachmurzenia, bez szans na jakiekolwiek, choć najmniejsze przejaśnienia. Będzie w dodatku padało - w piątek wieczorem jeszcze deszcz i deszcz ze śniegiem, a od soboty już tylko śnieg. Spadnie również temperatura, a zatem zima na jakiś czas wraca.

W nocy z piątku na sobotę znajdować się będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nią falującego, chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady: początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, po północy śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność od bardzo złej do słabej, od 0,2 km do 3 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, początkowo będzie stabilne, następnie nieznacznie spadnie.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny - nadal pozostawać będziemy pod wpływem zatoki niżu znad południowej Europy i falującego, chłodnego frontu atmosferycznego. Nadal będziemy w chłodnej i bardzo wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność bardzo zła do złej, od 0,2 km do 0,9 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę nadal znajdować się będziemy w zatoce niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Europy Południowej, w strefie frontu okluzji. Wciąż pozostawać będziemy w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -4 °C do -3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność bardzo zła i słaba, od 0,2 km do 3 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, początkowo będzie powoli spadać, nad ranem natomiast zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w strefie oddziaływania dość aktywnego frontu okluzji rozciągającego się od Svalbardu aż po Europę Środkowo-Wschodnią. Wciąż napływać będzie ta sama - chłodna i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 °C do -2 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 1 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?