KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia jeszcze trochę dosypie. Od wtorku nieco cieplej

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Mijający tydzień zakończyliśmy zimowo i nadchodzący powitamy podobnie. Za frontem chłodnym wprowadzającym zimne powietrze arktyczno-morskie pojawiły się przelotne opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Jutro w ciągu dnia nieco inny typ pogody, bez zachmurzenia kłębiastego, choć opady przelotne będą obecne jeszcze w nocy. Poniedziałek jeszcze zimowy, we wtorek temperatura bardzo nieznacznie przekroczy 0 °C, ale nadal będzie prószył śnieg.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy na skraju stopniowo wypełniającego się niżu znad zachodniej Rosji. Z północy w dalszym ciągu napływać będzie to samo, zimne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 °C do -5 °C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli rosnąć.

W poniedziałek w ciągu dnia zaczniemy dostawać się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w mocno przetransformowanej, starej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże wzrastające do całkowitego, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 °C do -1 °C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność początkowo dobra, po południu i wieczorem pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu zatoki niżu znad północnej Skandynawii, w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się znad centrum kraju na wschód Polski. Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C, zanotowana zostanie w poniedziałek wieczorem. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,4 km do 4 km. Ciśnienie będzie wzrastać, o północy wyniesie 1017 hPa.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w strefie powoli przemieszczającego się na wschód ciepłego frontu atmosferycznego, w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z zachodu napływać będzie umiarkowanie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu lub mżawki ze śniegiem, okresami mgła. Temperatura maksymalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,4 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?