KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia ciepły, ale chmur będzie więcej. Okresami słabo popada

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. pixabay.com

Początek tygodnia z nieco gorszą pogodą niż ta, którą kończymy tydzień - wzrośnie wilgotność powietrza, nadejdą chmury, z których może padać, na szczęście słabo i jedynie okresami. Na pocieszenie można jednak zapewnić - nadal będzie ciepło.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się w zasięgu oddziaływania płytkiego ośrodka niżowego znad wschodniej Polski i związanego z nim falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłym, ale i wilgotnym powietrzu polarno-morskim napływającym z południa. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy w obszarze rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się na przeważającej części Europy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami. Rano niewykluczona słaba mżawka, potem bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, pod wieczór okresami porywisty, wschodni, skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek od południa zacznie nasuwać się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związanego z pogłębiającym się niżem znad Zatoki Genueńskiej. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, w drugiej połowie i nad ranem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w poniedziałek wieczorem przejściowo porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie w miarę stabilne.

We wtorek będziemy w słabo-gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w zasięgu niżu znad Włoch. Wciąż napływać będzie ciepłe, ale i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?