KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i w czwartek będzie brzydko. Zatoka niżowa przyniesie deszcz

W środę i czwartek zachmurzenie całkowite i opady deszczu. W środę i czwartek zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Fot. PixaBay

Nad naszą częścią kraju odznacza się już wpływ niżu znad południowej Europy, po jego północno-wschodniej stronie mamy pogłębiającą się i - co za tym idzie - zyskującą na aktywności zatokę. Już najbliższej nocy wiatr zmieni kierunek na północny i północno-zachodni, co w połączeniu z oddziaływaniem frontów ze wspomnianą zatoką związanych, zwiastuje naszemu regionowi deszczowe środę i czwartek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę będziemy w zasięgu płytkiej zatoki niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, nad ranem słabe opady mżawki, okresami również mgła ograniczająca widzialność do 600 metrów. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba i słaba, od 0,6 km do 3 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba, od 1 km do 3 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek zacznie nasuwać się strefa kolejnego frontu, tym razem okluzji, związanego z zatoką niżu znad południa Europy. Z zachodu zacznie napływać coraz chłodniejsze, lecz nadal polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny, pozostaniemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżowej z frontem okluzji. Będziemy w starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 7 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?