KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Marzec przywitamy ciepło. W niedzielę nawet do 11 °C!

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

1 marca, jak co roku, witamy meteorologiczną wiosnę. Do wiosny astronomicznej zostały jeszcze ponad trzy tygodnie, ale już wiemy, że koniec bieżącego tygodnia będzie ciepły. W niedzielę termometry mogą wskazać nawet 11 °C przy umiarkowanym wietrze z południa i południowego zachodu. Słaby, przelotny deszcz może, choć nie musi, popadać w sobotę, w piątek i niedzielę opadów zaś raczej nie należy się spodziewać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, przejściowo niewykluczona słaba mżawka. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo możliwa cisza. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny względem okresu poprzedniego i nadal pozostawać będziemy w mocno przetransformowanym i dość wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne na ogół obojętne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w tej samej masie powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana, pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w ciągu dnia wciąż znajdować się będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w starej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu niewykluczone słabe, przelotne opady deszczu. Rano zanikająca mgła. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do dobrej, od 0,3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy w tej samej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie nocy mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia nad Polskę od zachodu zacznie nasuwać strefa wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Pozostaniemy w tej samej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr początkowo słaby, z upływem dnia wzmagający się do umiarkowanego i okresami porywistego, z kierunków południowych. Widzialność bardzo słaba do dobrej, od 0,2 km do 20 km. Ciśnienie będzie spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1012 hPa. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?