KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia okresami popada. Będzie trochę chłodniej

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Meteorologiczna wiosna rozpoczęta, ale początek marca bardzo często nie jest wcale definitywnym końcem epizodów chłodniejszych i trwałym przejściem do wysokich temperatur, takich jak choćby ta dzisiejsza. W poniedziałek przejdzie nad nami front okluzji z opadami deszczu, potem temperatura nieco spadnie, jednak to nie zapowiedź powrotu do zimy, a jedynie do termicznego przedwiośnia. Temperatury maksymalne będą jednak odrobinę niższe niż pod koniec tygodnia mijającego.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem nasuwającej się od zachodu zatoki niskiego ciśnienia przemieszczającej się znad Morza Północnego nad Cieśniny Duńskie. Napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przejściowo możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia przemieszczającej się z zachodu na wschód Polski. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo dość silny, porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tej samej zatoki niskiego ciśnienia, która znad Polski przemieści się nad Europę Wschodniej, oraz związanego z nią frontu okluzji, za którym z północnego zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi od zachodu przejaśnieniami, a w drugiej połowie nocy nawet rozpogodzeniami do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr umiarkowany, słabnący w drugiej połowie nocy do słabego, południowy, skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie szybko wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia przez Polskę Środkową i Wschodnią z zachodu na wschód przemieszczać się będzie kolejny front okluzji, związany z niżem znad Bałtyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, tylko rano i wieczorem słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 6 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?