KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. We wtorek po południu 15 °C!

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Oddychamy powietrzem polarno-morskim, którego właściwości pozwalają nazywać je powietrzem ciepłym, mimo chłodnych nocy i poranków, którym sprzyja małe zachmurzenie i słaby wiatr w tychże okresach. W ciągu dnia jednak coraz wyżej znajdujące się Słońce i sytuacja baryczna sprzyjają wzrostom temperatury miejscami nawet do ponad 10 °C. Tydzień rozpoczniemy jeszcze cieplejszą pogodą, we wtorek temperatura maksymalna będzie najwyższa w ciągu całego tygodnia, osiągając... około 15 °C!

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia, z centrum nad Ukrainą. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, przejściowo umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny - nadal pozostawać będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z południowego zachodu. Zachmurzenie małe, po południu i wieczorem bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny względem okresów poprzednich. Pozostawać będziemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wciąż z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, początkowo, rano, bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?