KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Powrotu słońca i ciepła oczekujmy od niedzieli. W piątek i sobotę wciąż brzydko

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

W zaledwie kilkadziesiąt godzin zdołaliśmy ponownie dobitnie przekonać się o tym, że żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach, jego przejściowość jest widoczna zwłaszcza dzisiaj - jeszcze na początku tygodnia popołudniami notowaliśmy kilkanaście stopni Celsjusza, w czwartek temperatura z trudem osiąga 4 °C, a pogodne niebo zastąpiły gęste chmury, z których pada, okresami umiarkowanie. Przed nami jeszcze dwa nieciekawe dni, szczególnie piątek będzie podobny do czwartku, w sobotę strefa opadów opuści już nasz region, a od niedzieli oczekujmy... ponownego, kilkudniowego powiewu wiosny!

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w zasięgu oddziaływania zatoki rozległego niżu znad Europy Południowo-Wschodniej i związanego z nią frontu okluzji. Nadal z północy napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 6 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Z północy napływać będzie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana, od 2 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w zatoce niżu znad południowo-wschodniej Europy, w tej samej, starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie będzie całkowite, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w ciągu dnia zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu z centrami nad Skandynawią i zachodnią Rosją. Pozostaniemy jeszcze w starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, okresami możliwe jeszcze słabe opady deszczu i mżawku, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie rosnąć.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się na skraju silnego wyżu z centrum nad Finlandią. Nadal pozostawać będziemy jeszcze w starym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność bardzo zła do umiarkowanej, od 0,1 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, będzie rosnąć.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu, którego centrum znad Finlandii przemieści się nad zachodnią Rosję, w cyrkulacji południowo-wschodniej antycyklonicznej. Z południowego wschodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i wieczorem możliwe rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Ciśnienie wysokie, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1033 hPa i nadal będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?