KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wysokie ciśnienie i wyższe temperatury. Taki będzie początek tygodnia

W poniedziałek i wtorek pogoda będzie wiosenna. Napłynie suche powietrze ze wschodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) W poniedziałek i wtorek pogoda będzie wiosenna. Napłynie suche powietrze ze wschodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Silny wyż z ciśnieniem przekraczającym 1055 hPa w centrum umiejscowionym nad Rosją dzieli i rządzi pogodą w północnej, północno-wschodniej i środkowej części Europy. Zaczyna napływać do nas suche powietrze ze wschodu, jednak coraz wyżej świecące słońce i szybko nagrzewający kontynent sprawiają, że w połowie marca nie brzmi to już tak groźnie jak w miesiącach zimowych. Początek tygodnia zapowiada się więc w miarę ciepło i słonecznie.

REKLAMA


Ponownie wysokie ciśnienie - nie tak jak wysokie jak w drugiej dekadzie lutego, ale barometry położone na wysokości 280 m n.p.m. znów wskażą powyżej 995 hPa, po redukcji do poziomu morza będzie 1039 hPa. Towarzyszyć nam może słaby i umiarkowany, okresami, szczególnie w ciągu dnia lekko porywisty, wschodni wiatr.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem silnego wyżu znad Rosji. Będziemy w starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1038 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostawać będziemy pod wpływem tego samego, silnego wyżu znad Rosji. Ze wschodu zacznie napływać suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem i wieczorem rozpogodzenia do nieba bezchmurnego. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami lekko porywisty, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie względem okresów poprzednich. Nadal także napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne ze wschodu. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo lekko porywisty, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1039 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Rosji, w ciepłym i suchym powietrzu polarno-kontynentalnym, napływającym ze wschodu. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr rano słaby, z upływem godzin wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1038 hPa i będzie wolno spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?