KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pozostajemy w zasięgu wyżu. W środę i czwartek nieco chłodniej

Pozostaniemy w polarno-kontynentalnej masie powietrza. Poranki będą z przymrozkami, dni cieplejsze. Pozostaniemy w polarno-kontynentalnej masie powietrza. Poranki będą z przymrozkami, dni cieplejsze. Fot. PixaBay

Za oknami piękna, wyżowa pogoda - dziś próżno wypatrywać choćby jednej chmury na niebie, w całej troposferze jest sucho i panuje wysokie ciśnienie, stąd jest zupełnie bezchmurnie. Dziś napływa do nas powietrze kontynentalne ze wschodu, jutro jednak dotrze do nas nieco chłodniejsza, ale również masa PPk. Najbliższa noc i środowy poranek będą także bezchmurne, potem pojawić się może trochę chmur, z których jednak na pewno nie będzie padać. Najbliższe dwa dni chłodniejsze, nad ranem i wcześnie rano przymrozki.

REKLAMA


W środę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny i pozostaniemy w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji, w chłodniejszej i suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego, napływającej ze wschodu. Początkowo bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna w regionie w dalszym ciągu nie zmieni się w sposób istotny i pozostawać będziemy w chłodnej i suchej, polarno-kontynentalnej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich, przez Morze Bałtyckie, po Europę Wschodnią. Pozostaniemy w masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?