KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W niedzielę napłynie powietrze arktyczne. Spadnie deszcz ze śniegiem

W niedzielę z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze. W niedzielę z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze. Fot. PixaBay

Dziś na niebie więcej chmur, już wczoraj po południu z północnego wschodu nasunęła się strefa zachmurzenia, jednak z punktu widzenia synoptycznego wciąż jesteśmy pod wpływem wyżu - udowadniają to nie tylko wskazania barometrów - wysokie przecież, ale przede wszystkim to, że chmury z opadami wciąż daleko od naszego regionu. Chmury frontowe dotrą do nas dopiero w niedzielę w wyniku przebudowy pola barycznego, która na jedną dobę spowoduje napływ chłodnego powietrza z północy.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego wschodu napłynie stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami możliwa cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, od 1 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny - pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w słabo-gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w tej samej, polarno-morskiej masie powietrza. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia od północnego zachodu zacznie nasuwać się zatoka rozległego niżu znad Morza Karskiego. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w zatoce niżu znad Rosji, w strefie oddziaływania związanego z nią chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. Słabe opady deszczu, nad ranem możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia początkowo będziemy w strefie odchodzącego w kierunku południowo-wschodnim chłodnego frontu atmosferycznego, dopiero po południu sięgnie nas klin wyżu znad Atlantyku. Z północy napłynie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie początkowo całkowite i opady deszczu ze śnieiem, w ciągu dnia stopniowo zanikające. Po południu możliwe większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?