KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek nad ranem -5 °C. Potem wróci ciepło

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Wzrost ciśnienia, ochłodzenie i zmiana kierunku wiatru na północny to wynik napływu chłodnej masy powietrza i rozbudowującego się w niej wyżu. Ciśnienie przestanie wzrastać o północy, jednak przez całą najbliższą noc pozostaniemy w zimnej masie przetransformowanego powietrza arktycznego - pierwsza część poniedziałkowej doby będzie zatem mroźna. W kolejnych dniach jednak powrót wiosennych temperatur.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Mazowsza nad Ukrainę. Będziemy w starej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -5 °C do -4 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba do dobrej, od 1 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, w niedzielę wieczór nieznacznie wzrośnie, po północy w poniedziałek zacznie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Będzie zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przechodzące w korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy na skraju wyżu przemieszczającego się znad Ukrainy nad południowo-zachodnią Rosję. Wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie wolno spadać.

We wtorek w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Europy Wschodniej a rozległym układem niskiego ciśnienia rozciągającym się od północnej Skandynawii i Morza Norweskiego, przez Europę Zachodnią, aż po północną Afrykę. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie, bez opadów. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?