KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek 18 °C, potem nadejdzie front. Weekend będzie chłodniejszy

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Piątek będzie ostatnim tak ciepłym dniem tego tygodnia, w najcieplejszym jego momencie zanotujemy 18 °C i po raz pierwszy w tym roku napłynie powietrze zwrotnikowe. Niestety, pogoda również w piątek zacznie się pogarszać, ponieważ nad region nasunie się pofalowany chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu. Weekend będzie już chłodniejszy.

REKLAMA


Przypomnijmy, że w niedzielę o godzinie 02:00 przesuwamy wskazówki zegarów na 03:00. Tym samym słońce wzejdzie po godzinie 06:00, ale za to zajdzie dopiero około 19:00. Zmiana czasu ma także odbicie w okresie ważności prognoz pogody - w czasie letnim okres dzienny w prognozie obejmować będzie godziny od 08:00 do 20:00, nocny od 20:00 do 08:00, bowiem Uniwersalny Czas Koordynowany nie podlega "przesunięciu" w ciągu roku.

W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza napływającej z południa. Zachmurzenie będzie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W piątek w ciągu dnia będziemy w bruździe obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu możliwe przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, po południu i wieczorem przechodzące w niekorzystne.


W piątek w drugiej części dnia popada. Może nawet zagrzmieć. Weekend chłodniejszy. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy w zasięgu oddziaływania aktywnego, pofalowanego frontu chłodnego. Z zachodu zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 3 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie powoli rosnąć.

W sobotę w ciągu dnia będziemy jeszcze w strefie oddziaływania odsuwającego się w kierunku wschodnim chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę znajdziemy się w słabo-gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w tym samym, chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo zanikający, słaby deszcz. Temperatura minimalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem zatoki rozległego niżu z centrum w rejonie Szetlandów. Będziemy w starej - mocno przetransformowanej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, niewykluczony słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?