KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prognoza na święta. Będzie chłodno i zmiennie

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

W piątek w ciągu dnia będziemy w tylnej części niżu znad Ukrainy. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

REKLAMA


W nocy z piątku na sobotę sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Nadal także będzie napływać zimne, arktyczne powietrze z północy. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 °C do 1 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W sobotę pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej, w tej samej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, słabe, przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna nie zmieni się. Będziemy w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -2 °C do -1 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie będzie powoli wzrastać, o północy wyniesie 1016 hPa.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu rozciągającego się od Europy Wschodniej po Morze Śródziemne. Będziemy w bardzo zimnym, arktycznym starym powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słaby, przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny, pozostaniemy także w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie rosnąć.

W poniedziałek w ciągu dnia od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy jeszcze w starym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?