KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W sobotę po południu 18 °C. W niedzielę możliwy przelotny deszcz

W sobotę po południu będzie nawet 18 °C. Przelotnie popadać może w niedzielę. W sobotę po południu będzie nawet 18 °C. Przelotnie popadać może w niedzielę. Fot. PixaBay

Centrum wyżu przemieściło się nad Rumunię - jesteśmy więc po jego cieplejszej stronie. Zapomnieliśmy więc już o opadach deszczu ze śniegiem, które dręczyły nas w trakcie minionych świąt - teraz jest ciepło i słonecznie. Podobnie będzie również w sobotę. Dopiero w niedzielę możliwy przelotny deszcz i będzie nieco chłodniej niż dziś i jutro.

REKLAMA


W piątek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wyżu z centrum nad Rumunią. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr umiarkowany, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy w cyrkulacji antycyklonalnej związanej z rozległym układem wysokiego ciśnienia znad Europy Południowej. Pozostaniemy w ciepłym i suchym, polarno-morskim powietrzu. Będzie bezchmurnie, tylko początkowo - w godzinach wieczornych - jeszcze zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w ciepłej i suchej masie powietrza polarno-morskiego. Do południa bezchmurnie, w drugiej części dnia na ogół zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę od zachodu nasuwać zacznie się płytka zatoka niskiego ciśnienia związana z rozległym i głębokim Niżem Islandzkim. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę w ciągu dnia początkowo pozostaniemy w zasięgu oddziaływania zatoki niskiego ciśnienia z chłodnym frontem atmosferycznym, w drugiej połowie dnia jednak sięgnie nas wyż znad Czech. Z zachodu napłynie chłodniejsze, ale również polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie początkowo duże, późnym popołudniem postępujące od zachodu liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra do bardzo dobrej, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?