KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek po południu ochłodzi się. Może przelotnie popadać

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Za mało aktywnym frontem chłodnym, który przeszedł dziś we wczesnych godzinach porannych, rozbudował się wyż. Nie na długo jednak, bo już w nocy ciśnienie zacznie spadać, co związane będzie nasuwaniem się kolejnego niżu wtórnego. W nocy i jutro w pierwszej części dnia znajdziemy się w jej wycinku ciepłym, nie potrwa to jednak długo - już jutro po południu z zachodu nasunie się kolejny front chłodny, w strefie którego może pojawić się porywisty wiatr i na pewno przelotny deszcz, lokalnie być może zagrzmi. Wtorek wyraźnie chłodniejszy, z umiarkowanym lecz porywistym, północno-zachodnim wiatrem.

REKLAMAW poniedziałek po południu nad Krosno i jego rejon dotrze chłodny front atmosferyczny. Po jego przejściu ochłodzi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu, który znad Czech przemieści się nad Rumunię. Z zachodu napływać zacznie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, wtedy też zacznie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia od zachodu zacznie nasuwać się pogłębiający się ośrodek niskiego ciśnienia, który przemieszczać się będzie znad Bałtyku nad Łotwę. Po południu nad region nasunie się strefa frontu chłodnego, za którym z północnego zachodu napłynie chłodniejsze, polarno-morskie powietrze. Do wczesnych godzin popołudniowych będziemy także w masie powietrza polarno-morskiego, jednak znacznie cieplejszej. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w strefie frontu chłodnego dość silny i porywisty, w porywach do 19 m/s (68 km/h), południowy, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie spadać, późnym popołudniem zacznie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek od zachodu dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Belgii przemieści się nad Alpy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 3 °C do 4 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1027 hPa.

We wtorek pozostaniemy w strumieniu cyrkulacji północno-zachodniej antycyklonalnej, w zasięgu wyżu znad Alp. Wciąż z północnego zachodu napływać będzie to samo, chłodne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?