KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znów napłynie cieplejsze powietrze. Kwietniowej przeplatanki ciąg dalszy

a frontem ciepłym na dwie doby napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) a frontem ciepłym na dwie doby napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dokładnie jedną dobę potrwał wpływ wyżu - po wczorajszym popołudniowym przejściu frontu chłodnego ciśnienie wzrosło, dziś typowa pogoda dla chłodnej i chwiejnej masy - mamy porywisty, północno-zachodni wiatr i liczne chmury Cumulus, które po południu będą zanikać. Wieczorem jednak zacznie nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia z frontem ciepłym, ciśnienie będzie spadać, w środę chmur zdecydowanie więcej, ale wiatr zmieni kierunek na zachodni i południowo-zachodni, temperatura wzrośnie. Czwartek będzie jeszcze cieplejszy, jednak od północy nasunie się linia zbieżności, po niej front chłodny - znów popada, koniec tygodnia zapowiada się chłodno. Kwietniowej przeplatanki ciąg dalszy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę od zachodu nasunie się zatoka niskiego ciśnienia z ciepłym frontem atmosferycznym. W drugiej połowie nocy zacznie napływać ciepłe, polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie niewykluczona mżawka lub słaby deszcz. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający w drugiej połowie nocy na południowo-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie będzie spadać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1023 hPa.

W środę w ciągu dnia będziemy w zasięgu płytkiej zatoki rozległego niżu znad północnej Europy i związanego z nią frontu ciepłego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1017 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w tej samej, ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia od północy nasunie się zatoka niskiego ciśnienia z linią zbieżności. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, skręcający w drugiej połowie dnia na północno-zachodni. Widzialność na ogół dobra, od 10 km do 20 km, w opadzie przelotnym lub burzy spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1013 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?