KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zatoka niżu przyniesie trochę deszczu. Prognoza na poniedziałek i wtorek

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Mobilny i niezbyt silny wyż przemieszczający się nad Białoruś szybko ustępuje miejsce zatoce niskiego ciśnienia będącej częścią rozległego niżu. Centrum tego ogromnego wiru znajduje się nad północnym Atlantykiem, w polu geopotencjału zaś widać rozbudowujący się od południa klin. To dobry przepis na napływ ciepłych mas powietrza i dotrą one do nas właśnie w przyszłym tygodniu, poprzedzone zostanie to jednak opadami deszczu z frontu ciepłego. Adwekcja ciepłego powietrza potrwa dwie doby "z hakiem", w połowie tygodnia ochłodzi się, ale nie będzie to drastyczny spadek temperatury.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek od południowego zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki rozległego niżu znad północnego Atlantyku i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy jeszcze w starej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie zachmurzenie duże, rano możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 15 km do 30 km. Ciśnienie przez noc nieznacznie spadnie, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1014 hPa.


Na początku tygodnia napłynie ciepłe powietrze z południowego zachodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W poniedziałek w ciągu dnia będziemy w zasięgu oddziaływania tej samej zatoki niskiego ciśnienia i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze, ale i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, rano możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 17 °C do 18 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich, w ciepłej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza napływającej z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami niewykluczony słaby deszcz. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra, od 10 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia pozostaniemy w ciepłym wycinku zatoki niskiego ciśnienia znad Bałtyku, będącej częścią rozległego i głębokiego niżu znad Europy Zachodniej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?