KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę 25 °C, po południu możliwe burze. Czwartek trochę chłodniejszy

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Wczoraj dokonała się wymiana mas powietrza z chłodnego na ciepłe, jednak tak naprawdę wymianę tę odczuwamy dopiero dzisiaj. Dziś gorąco jest w znacznej części Polski Zachodniej, Środkowej i Południowej, miejscami temperatura powietrza dochodzi do 28 °C. U nas nieco chłodniej, ponieważ powietrze pochodzenia zwrotnikowego - prowadzone po wschodniej stronie frontu, wchodzącego już nad zachodnią część kraju - dotrze dopiero najbliższej nocy. W środę temperatura maksymalna w Krośnie osiągnie 25 °C, jednak po południu w wypychanym przez front chłodny niestabilnym powietrzu zaciąganym z niskich szerokości geograficznych utworzą się chmury burzowe - może zagrzmieć i u nas.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę znajdziemy się w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z zatoką rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.


W środę bardzo ciepło, ale po południu burzowo. Temperatura maksymalna osiągnie 25 °C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W środę w ciągu dnia znajdziemy się pod wpływem zatoki tego samego, rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Po południu od zachodu nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie początkowo umiarkowane, po południu jednak wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego. Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr na ogół umiarkowany, w czasie burzy porywisty, południowy, skręcający na północno-zachodni. Widzialność początkowo dobra, późnym popołudniem spadek widzialności do umiarkowanej, od 8 km do 25 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1009 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżu z centrum nad Szetlandami, w strefie odchodzącego w kierunku wschodnim chłodnego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, od 6 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli rosnąć.

W czwartek w ciągu dnia od zachodu nasunie się kolejna zatoka niskiego ciśnienia związana z rozległym układem niżowym znad Morza Norweskiego. Od zachodu nasunie się strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie niewykluczony przelotny deszcz. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?