KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W sobotę i w niedzielę przelotnie popada. Będzie umiarkowanie ciepło

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Nadchodzący weekend minie nam pod znakiem umiarkowanie ciepłej aury, z możliwością opadów przelotnych. Jutro słabo padać może z frontu ciepłego, w niedzielę za to - z chłodnego. Za frontem w niedzielę napłynie chłodniejsze powietrze, a północno-zachodni, umiarkowany wiatr na pewno nie przybliży nas do komfortu termicznego. Na większe ocieplenie poczekamy jeszcze kilka dni.

REKLAMA


W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu, którego centrum znad Mazur przemieści się nad Białoruś. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie się lekko wahać.


W sobotę i w niedzielę będziemy pod wpływem niżu. Może przelotnie padać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W sobotę w ciągu dnia szybko dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Za frontem tym, z południowego zachodu, napłynie ciepłe i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w ciepłym wycinku niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Szwecję, w tej samej, wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo niewykluczony przelotny deszcz, a w drugiej połowie nocy i nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Widzialność dobra, pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,3 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego niżu, który znad Szwecji przemieści się nad Zatokę Fińską. Nad region dotrze związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym z zachodu napłynie chłodne i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność od umiarkowanej do dobrej, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?