KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i w czwartek chłodniej. Nie obejdzie się bez przelotnego deszczu

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Dziś cała Polska jest przejściowo w ciepłej masie powietrza, ale już nad ranem niemal cały kraj będzie w powietrzu chłodnym - to efekt błyskawicznego przejścia frontu chłodnego najbliższej nocy przez nasz kraj. Front przemieści się szybko, ponieważ jest napędzany silnym prądem strumieniowym, który może sprawić wiele problemów mieszkańcom Polski Zachodniej w ciągu najbliższych kilku godzin nasilając zjawiska burzowe, a na wybrzeżu przyczyniając się do bardzo silnego i porywistego wiatru.

REKLAMA


Do Krosna front dotrze rano, mocno osłabiony i niegroźny dzięki wyjściu poza strefę oddziaływania silnego prądu strumieniowego i spadkowi wirowości dodatnich. Mimo to jednak na pewno przelotnie popada i ochłodzi się, słońca również w środę znacznie mniej aniżeli dziś. W czwartek także opady przelotne i, powiedzmy, co najwyżej umiarkowanie ciepło.


W połowie tygodnia będziemy pod wpływem niżu. Pojawią się opady przelotne. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem niżu, który znad Szwecji przemieści się nad Morze Bałtyckie. Rano nad region dotrze związany z nim chłodny front atmosferyczny. W nocy jednak pozostawać będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, rano wzrastające do całkowitego i wtedy też przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie w nocy będzie spadać, rano zacznie wzrastać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa.

W środę w ciągu dnia będziemy na skraju niżu znad Finlandii. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Do południa zachmurzenie duże i całkowite, w drugiej połowie dnia od zachodu postępujące przejaśnienia, lokalnie rozpogodzenia. Początkowo możliwy słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, zachodni, późnym popołudniem stopniowo skręcający na południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie do południa lekko wzrośnie, po południu jednak zacznie spadać. W południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1019 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z zachodu. Będzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie będzie spadać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1013 hPa.

W czwartek pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z rozległym układem niżowym obejmującym Europę Północną, Środkową i Wschodnią. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie zmienne, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność na ogół dobra, od 10 km do 30 km, w opadach przelotnych jednak miejscami spadki widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?