KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niedziela trochę chłodniejsza, poza tym przyjemnie. Prognoza na koniec tygodnia

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Powoli dobiega końca okres pogody typowo niżowej, zaznaczającej się w szczególności dzisiaj - nie dość że jest chłodno, to jeszcze pada deszcz. Już w nocy przejaśni się i rozpogodzi, chociaż miejscami pojawią się mgły po dzisiejszym wilgotnym dniu, w trakcie niezbyt ciepłej nocy. Ciśnienie jednak wzrasta i to sugerować powinno poprawę pogody - tak też będzie, piątek i sobota zapowiadają się przyjemnie, niedziela również nie najgorsza, lecz niezbyt ciepła.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek od zachodu dostaniemy się pod wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy jednak w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów. Lokalnie w drugiej połowie nocy i nad ranem mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do złej, od 0,3 km do 20 km. Ciśnienie będzie rosnąć, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Będziemy w starej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny - pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku, w starej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie rosnąć.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny względem okresów poprzednich, pozostaniemy również w tej samej masie powietrza polarno-morskiego starego. Będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 45 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1019 hPa. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku, w starej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie będzie się wahać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1017 hPa.

W niedzielę w ciągu dnia od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu, którego centrum przemieści się znad Szwecji nad Bałtyk i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, za którym z północnego zachodu napłynie chłodne, polarno-morskie powietrze. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, rano niewykluczony słaby deszcz. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?