KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek czerwca początkiem dni gorących. We wtorek będzie 27 °C!

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Z południa przez Polskę przemieszcza się mało aktywny ciepły front atmosferyczny, lecz pomimo jego niskiej aktywności po jego przejściu pogoda zmieni się. Na początku czerwca po raz pierwszy w tym roku w regionie wystąpią dni gorące, gdyż temperatury maksymalne przekroczą 25 °C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie będzie stabilne, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1019 hPa.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju tego samego wyżu, którego centrum przemieści się nad zachodnią Rosję. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 25 °C do 26 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny - pozostaniemy na skraju wyżu znad zachodniej Rosji, w ciepłym powietrzu polarno-morskim napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 35 km. Ciśnienie będzie się lekko wahać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa.

We wtorek w ciągu dnia będziemy na skraju rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Azorów, przez Zatokę Biskajską, Europę Środkowo-Wschodnią, aż po Rosję. Z południowego zachodu nadal napływać będzie bardzo ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?