KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sobota i niedziela będą gorące. Cały weekend zapowiada się słonecznie

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Silny wyż, w którego centrum ciśnienie zredukowane do poziomu morza osiąga 1031 hPa, znajduje się aktualnie nad północno-wschodnimi Niemcami, jednak w trakcie kilkudziesięciu najbliższych godzin będzie przemieszczać się na wschód, przynosząc nam słoneczną, okresami niemal bezchmurną i z dnia na dzień - na niedzieli skończywszy, coraz cieplejszą aurę. W ostatni dzień tygodnia temperatura może przekroczyć 29 °C, potem nadal ciepło, lecz już nie gorąco.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek cała Polska będzie pod wpływem wyżu, który znad Pomorza Zachodniego przemieści się nad Podlasie. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie stabilne.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Podlasia przemieści się nad Białoruś. Pozostaniemy w tej samej, chłodnej i suchej masie powietrza polarno-morskiego. Będzie bezchmurnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Będziemy w starej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie będzie stabilne, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1026 hPa.

W sobotę w ciągu dnia nadal znajdować się będziemy pod wpływem silnego wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego zachodu zacznie jednak napływać bardzo ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny - pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Europy Wschodniej, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku, przez Europę Zachodnią, Środkową, aż po zachodnie krańce Rosji. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura maksymalna od 29 °C do 30 °C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?